fbpx

Śpiew

Anna Jurek

Wokalistka, od najmłodszych lat związana ze szkołą musicalową Erato. Absolwentka Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena, Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego (kierunek: fizjoterapia), oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (kierunek: pedagogika specjalna, specjalność: logopedia oraz logopedia kliniczna).

Od wielu lat prowadzi zajęcia indywidualne oraz grupowe z zakresu emisji głosu i śpiewu. Stale pogłębia swoją wiedzę w obszarze prawidłowego wytwarzania głosu. Brała udział w warsztatach Estill Voice Training prowadzonych przez Corinne Mager.

Znajomość anatomii i fizjologii, pozwala jej holistycznie patrzeć na proces wytwarzania głosu. Jej głównym zainteresowaniem jest rehabilitacja głosu oraz niwelowanie jego zaburzeń, przy którym wykorzystuje wiedzę z dziedzin fizjoterapii, logopedii oraz emisji głosu.<

Na co dzień wokalistka w znanym na polskiej scenie klubowej elektroniczno-popowym zespole NOHONO oraz Hum’drum. Ma za sobą liczne koncerty w klubach takich jak: TAMA, Stodoła, Nocny Targ Towarzyski, KontenerArt, LAB, Schron, czy festiwalu Summer Contrast, Juwenalia, Augustoff Festival, Spring Break, Batyskaf, NEXT FEST Music Showcase & Conference i Gramy u Siebie. Razem z NOHONO wzięła udział w nagraniu na żywo, zainicjowanym przez projekt Sofar. Supportowała takich artystów jak Daria Zawiałow, Worakls, Pillowtalk i Christian Löffler. Razem z NOHONO brała udział w projekcie My Name Is New, powołanym do życia przez wytwórnię KAYAX, gdzie wydali singiel Gwiezdny Pył. Oprócz występów z NOHONO i Hum’drum, użyczyła głosu najnowszemu projektowi producenta Melerose.

Paulina Maciejewicz

Od sześciu lat trenerka wokalna i opiekun głosu. Odnajdowanie i uwalnianie głosów stało się jej pasją.

Absolwentka z wyróżnieniem Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu. Mgr Animacji Kultury wydziału Pedagogiki i Socjologii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Na bieżąco stara się pogłębiać swoją wokalną wiedzę. Uczestniczyła w warsztatach prowadzonych m.in. przez: Krystynę Prońko, Danutę Blażejczyk, Kasię Wilk, Agnieszkę Hekiert.

Ma na koncie m.in.: Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Filmowej o „Złoty Laur” w Poznaniu, dwukrotny tytuł najlepszej wokalistki na Ogólnopolskim Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu, pierwsze miejsce w mistrzostwach wokalnych „voiceTracks2012” w Zielonej Górze.

Wokalistka sesyjna, obecnie nie związana na stałe z żadnym zespołem. Nagrała dwie studyjne płyty z muzyką autorstwa Lecha Nawrockiego w klimatach poezji śpiewanej/piosenki aktorskiej/jazzu a także dema piosenek oraz chórki innym artystom. Posiada doświadczenie sceniczne jako solistka oraz back vocal (w małych projektach akustycznych, z zespołami oraz big bandem), pracuje również jako konsultantka wokalna podczas sesji w studiach nagraniowych.

Muzycznie bardzo otwarta, jednak sama najlepiej odnajduje się w gatunkach takich jak: soul, pop, blues, funk, r’n’b i alternatywa. Jej zdaniem ludzki głos jest jak linie papilarne – totalnie unikatowy, dlatego w śpiewie nie powinno się do nikogo porównywać, a podążać za własną prawdą. Poza muzyką interesuje się makijażem i roślinami.

Kaja Frankiewicz


Kaja Frankiewicz Szkoła T.Burton

Wokalistka, trenerka wokalna. Absolwentka specjalności wokalistyka jazzowa Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku filologia włoska oraz absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia we Wschowie w klasie skrzypiec.

Jako wokalistka brała udział wielu projektach muzycznych, m.in.: w warsztatach Orchestra4Young z Adamem Sztabą oraz w koncercie pod batutą maestro pt. „Polskie przeboje wszechczasów o wolności” w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Wybrane sukcesy festiwalowe: III nagroda na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 2021 r.

Uczestniczka szkoleń i warsztatów: warsztaty wprowadzające do metody wokalnej Estill z certyfikowaną nauczycielką Michaliną Zwierzychowską-Wydrą, warsztaty logopedyczne dla wokalistów w Bydgoskim Instytucie Głosu, warsztaty z techniki TRE uwalniającej stres i napięcia w ciele, uczestniczka Inkubatora dla artystów i menagerów „Tak Brzmi Miasto” w 2022 roku, PoluZONE warsztaty z zespołem Poluzjanci, warsztaty songwriterskie z: Kubą Badachem, BISZem, Krzysztofem Iwaneczko, Karoliną Czarnecką. Inne warsztaty wokalne z: Elżbietą Zapendowską, Pauliną Kujawską, Magdą Sykułą, Kasią Rościńską, Edytą Krzemień.

Podczas lekcji śpiewu zwraca uwagę na dobór repertuaru, interpretację tekstu, wyraz sceniczny, swobodną emisję głosu, a przede wszystkim – dobrą zabawę muzyką.

Wiktoria Kachniarz

Wiktoria Kachniarz Szkoła T.Burton

Przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 4 lat na zajęciach śpiewu. Następnie kontynuowała naukę w Zespole Szkół Muzycznych w Częstochowie. PSM I st. ukończyła z wyróżnieniem w klasie fortepianu, a PSM II st. w klasie altówki. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, specjalność to śpiew solowy.

Bardzo chętnie pracuje z dziećmi, młodzieżą a także z osobami dorosłymi. Każde zajęcia dostosowuje do indywidualnych potrzeb ucznia. Zaprasza serdecznie na zajęcia gry na fortepianie, skrzypcach oraz śpiewu i emisji głosu. Chętnie dzieli się zdobytą wiedzą i pomaga podejmować nowe muzyczne wyzwania.