Śpiew
Judyta Wojtala
Jako muzyk brała udział w wielu projektach muzycznych w Polsce i za granicą. Jest laureatką i finalistką m.ni. takich festiwali jak: Vincentiana 2023, Lingua Fest w Opolu, Azoty w Kędzierzynie – Koźlu, czy Brodnica Pop Festival. Koncertowała również wraz z European Spirit of Youth Orchestra.
Jako wokalistka brał udział w wielu konsultacjach i warsztatach muzycznych, m.in. Soundela Festival: pod okiem Ani Szarmach i Moniki Urlik, warsztaty z Katarzyną Rościńską, Natalią Lubrano, Grażyną Łobaszewsą, TGD, Jazzmeią Horn.
Oprócz skrzypiec jest również pasjonatką pianina, na którego lekcje uczęszczała podczas swojej edukacji muzycznej w PSM w Opolu oraz na Akademiach Muzycznych we Wrocławiu i Poznaniu. Pisze teksty, komponuje, wydaje autorską muzykę, bardzo dobrze czuje się w pracy studyjnej, prowadzi również warsztaty wokalne, jest autorką warsztatów „Mój Unikat”.
Judyta jako nauczyciel podchodzi do każdego głosu z szacunkiem i troską, dbając o jego naturalność i zdrowie oraz dążąc do uwolnienia pełni jego prawdziwego brzmienia. Skupia się na aspektach anatomicznych, technicznych i emocjonalnych śpiewu. Przywiązuje wagę do rozwijania muzycznej wrażliwości, świadomości ciała, umiejętności rytmicznych, doskonaleniu interpretacji, artykulacji, a także na pracy dotyczącej radzenia sobie z wystąpieniami na scenie.
Na co dzień zajmuje się różnymi stylami i gatunkami muzycznymi. Szczególnie bliskie są jej soul, jazz, R&B, pop, gospel. Jest pasjonatką wszystkiego, co związane z głosem.
Anna Jurek
Wokalistka, od najmłodszych lat związana ze szkołą musicalową Erato. Absolwentka Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena, Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego (kierunek: fizjoterapia), oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (kierunek: pedagogika specjalna, specjalność: logopedia oraz logopedia kliniczna).
Od wielu lat prowadzi zajęcia indywidualne oraz grupowe z zakresu emisji głosu i śpiewu. Stale pogłębia swoją wiedzę w obszarze prawidłowego wytwarzania głosu. Brała udział w warsztatach Estill Voice Training prowadzonych przez Corinne Mager.
Znajomość anatomii i fizjologii, pozwala jej holistycznie patrzeć na proces wytwarzania głosu. Jej głównym zainteresowaniem jest rehabilitacja głosu oraz niwelowanie jego zaburzeń, przy którym wykorzystuje wiedzę z dziedzin fizjoterapii, logopedii oraz emisji głosu.<
Na co dzień wokalistka w znanym na polskiej scenie klubowej elektroniczno-popowym zespole NOHONO oraz Hum’drum. Ma za sobą liczne koncerty w klubach takich jak: TAMA, Stodoła, Nocny Targ Towarzyski, KontenerArt, LAB, Schron, czy festiwalu Summer Contrast, Juwenalia, Augustoff Festival, Spring Break, Batyskaf, NEXT FEST Music Showcase & Conference i Gramy u Siebie. Razem z NOHONO wzięła udział w nagraniu na żywo, zainicjowanym przez projekt Sofar. Supportowała takich artystów jak Daria Zawiałow, Worakls, Pillowtalk i Christian Löffler. Razem z NOHONO brała udział w projekcie My Name Is New, powołanym do życia przez wytwórnię KAYAX, gdzie wydali singiel Gwiezdny Pył. Oprócz występów z NOHONO i Hum’drum, użyczyła głosu najnowszemu projektowi producenta Melerose.
Paulina Maciejewicz
Od sześciu lat trenerka wokalna i opiekun głosu. Odnajdowanie i uwalnianie głosów stało się jej pasją.
Absolwentka z wyróżnieniem Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu. Mgr Animacji Kultury wydziału Pedagogiki i Socjologii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Na bieżąco stara się pogłębiać swoją wokalną wiedzę. Uczestniczyła w warsztatach prowadzonych m.in. przez: Krystynę Prońko, Danutę Blażejczyk, Kasię Wilk, Agnieszkę Hekiert.
Ma na koncie m.in.: Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Filmowej o „Złoty Laur” w Poznaniu, dwukrotny tytuł najlepszej wokalistki na Ogólnopolskim Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu, pierwsze miejsce w mistrzostwach wokalnych „voiceTracks2012” w Zielonej Górze.
Wokalistka sesyjna, obecnie nie związana na stałe z żadnym zespołem. Nagrała dwie studyjne płyty z muzyką autorstwa Lecha Nawrockiego w klimatach poezji śpiewanej/piosenki aktorskiej/jazzu a także dema piosenek oraz chórki innym artystom. Posiada doświadczenie sceniczne jako solistka oraz back vocal (w małych projektach akustycznych, z zespołami oraz big bandem), pracuje również jako konsultantka wokalna podczas sesji w studiach nagraniowych.
Muzycznie bardzo otwarta, jednak sama najlepiej odnajduje się w gatunkach takich jak: soul, pop, blues, funk, r’n’b i alternatywa. Jej zdaniem ludzki głos jest jak linie papilarne – totalnie unikatowy, dlatego w śpiewie nie powinno się do nikogo porównywać, a podążać za własną prawdą. Poza muzyką interesuje się makijażem i roślinami.
Kaja Frankiewicz
Wokalistka, trenerka wokalna. Absolwentka specjalności wokalistyka jazzowa Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku filologia włoska oraz absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia we Wschowie w klasie skrzypiec.
Jako wokalistka brała udział wielu projektach muzycznych, m.in.: w warsztatach Orchestra4Young z Adamem Sztabą oraz w koncercie pod batutą maestro pt. „Polskie przeboje wszechczasów o wolności” w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Wybrane sukcesy festiwalowe: III nagroda na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 2021 r.
Uczestniczka szkoleń i warsztatów: warsztaty wprowadzające do metody wokalnej Estill z certyfikowaną nauczycielką Michaliną Zwierzychowską-Wydrą, warsztaty logopedyczne dla wokalistów w Bydgoskim Instytucie Głosu, warsztaty z techniki TRE uwalniającej stres i napięcia w ciele, uczestniczka Inkubatora dla artystów i menagerów „Tak Brzmi Miasto” w 2022 roku, PoluZONE warsztaty z zespołem Poluzjanci, warsztaty songwriterskie z: Kubą Badachem, BISZem, Krzysztofem Iwaneczko, Karoliną Czarnecką. Inne warsztaty wokalne z: Elżbietą Zapendowską, Pauliną Kujawską, Magdą Sykułą, Kasią Rościńską, Edytą Krzemień.
Podczas lekcji śpiewu zwraca uwagę na dobór repertuaru, interpretację tekstu, wyraz sceniczny, swobodną emisję głosu, a przede wszystkim – dobrą zabawę muzyką.
Wiktoria Kachniarz
Przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 4 lat na zajęciach śpiewu. Następnie kontynuowała naukę w Zespole Szkół Muzycznych w Częstochowie. PSM I st. ukończyła z wyróżnieniem w klasie fortepianu, a PSM II st. w klasie altówki. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, specjalność to śpiew solowy.
Bardzo chętnie pracuje z dziećmi, młodzieżą a także z osobami dorosłymi. Każde zajęcia dostosowuje do indywidualnych potrzeb ucznia. Zaprasza serdecznie na zajęcia gry na fortepianie, skrzypcach oraz śpiewu i emisji głosu. Chętnie dzieli się zdobytą wiedzą i pomaga podejmować nowe muzyczne wyzwania.